Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
darecki wita
Autor Wiadomość
darecki 
Tłok
darecki

Wysłany: 2017-05-30, 04:49   darecki wita

Siemanko z Londynu ale tego z za wielkiej wody czyli Kanady,
Zarejestrowałem się tutaj bo zainteresował mnie model Hondy VFR 1200 x czyli crosstourer który w ubiegłym roku został sprowadzony na ten kontynent,myślałem o zakupie BMW GS,ale przeważył co tu dużo mówić silnik czworeczka,nie zraża mnie nawet to ze waga jest większa od innych,
Za kilka dni jestem umówiony na próbną jazdę,tak automatem jak i manualną,z opisów które czytałem i ahów i ohów wychodzi że jednak dct jest wygodniejsza skrzynia,droższą też,niestety,
Niestety jest jeden dylemat który muszę rozważyć a mianowicie w związku z tym że jest to nowy model tutaj nie wszystkie akcesoria są dostępne tak jak w Europie,chodzi mi przede wszystkim o kufry boczne i tylny centralny,(orginalne hondy raczej nie biorę pod uwagę),może ktoś mi powiedzieć czy jest możliwość kupienia stelaży i kufrów pod ten konkretny model?
No i orientacyjne ceny,
Jeszcze raz witam i pozdrawiam
Darecki

Bouli
Administrator

Wysłany: 2017-05-30, 09:13   

Witam, cieszę się że do nas dołączyłeś.

Czytając Twojego posta to masz jeszcze sporego zagłówkę - musisz sam pojeździć i co Ci bardziej odpowiada CT czy DCT.

Co do kufrów to jak dokupisz "żelastwo" dedykowane do danego modelu motocykla i wyprodukowane przez producenta kufra ( GIVI, SW-MOTECH, SHAD, Kaapa itd.) i u każdego producenta mamy różne typ mocowanie kufra - Monokey, Monolock, itd.

Co do mocowania kufrów bocznych w oryginalne mocowania Crosstourera bez dodatkowego stelaża (żelastwa) to chyba nie ma dostępnych w tym monecie zamienników.

Co do kufra centralnego montowanego na oryginalnej płytce pod kufer centralny hondy też nie słyszałem raczej płyta jakiegoś typu (Monokey, Monolock, Coocase itd) i wtedy wybór kufra czy plastik czy metal kto co woli - jedna to równica ceny czaszmi około 1000 PLN

LwG !!!

noorbert 
Drugi Tłok
noorbert

Wysłany: 2017-05-31, 08:02   

Witaj na forum.

Jacek85 
Drugi Tłok

Wysłany: 2017-05-31, 20:11   

Witaj ::-)

Besciak7 
Tłok

Wysłany: 2017-06-06, 12:22   

Siema
Generalnie uważaj na dct. To super skrzynia ale na początku na mapie standardowej jest denerwująca. Silnik wpada w drgania bo szczególnie w trybie D chce jechać możliwie wolno - możliwe wysokim biegiem.

Ja swojego dct kocham bezgranicznie. Skrzynia się nauczyła mojego stylu i juz jest bajka.

Kufer centralny kappa givi trekker 52.
Boczne będę kupował metalowe. Givi trekker outback na stelażu który można szybko doczepić od maszyny.

Pozdrawiam
Tomek

Odpowiedz do tematu