Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dziś zrobiłem przy swojej NIUNI
Autor Wiadomość
zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-03-12, 09:49   Co dziś zrobiłem przy swojej NIUNI

Wczoraj nadszedł serwis dla mojej czarnuli.
1.Olej Hondowski 10W30 4litry
2.Filtr oleju Honda oraz filtr oleju skrzyni DCT również oryginał.
3.Filtr powietrza Honda
4.Olej przekładni głównej 75W80
5.I słynna wiązka elektryczna pozwalająca podłączyć halogeny, gniazdo zapalniczki i podgrzewane manetki.
6.Montaż nawigacji.
I parę fotek.

Jestem gotowy do sezonu :-) :-) :-) :-) :mrgreen: :mrgreen:

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-03-12, 12:55   

No to Cię trochę kosztowało, o tyle dobrze że włożyłeś to w swoją maszynę a nie jako mandat.

Tak spytam jaki przebieg miał ten flirt powietrza, a może jakiś manuale z wymiany filtrów a szczególnie skrzyni biegów, może kolega przy okazji zrobił to poprosimy.

Lewa w górę !

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-03-12, 21:39   

Jak kupowałem motor w 2014 we wrześniu, sprzedawca zapewniał mnie że jest po przeglądzie w serwisie i wszystko jest powymieniane. Włącznie z filtrem powietrza. Bo o filtry i oleje tez pytałem.
Ale teraz to już nie jest ważne. W końcu czarnula trafiła w dobre ręce. Od teraz będzie rozpieszczana.
Jak kupowałem motor miał przebieg, 19000. Teraz podczas wykonanego przeglądu i serwisu na blacie leży 21000.
Tak sądzę że filtr powietrza od nowości sprzęta nie był wymieniany. Tak więc, zalecenia producenta odnośnie wymiany filtra powietrza są jak najbardziej odpowiednie. Co 18000 km.
Nie zrobiłem żadnego szczegółowego filmu czy też zdjęć z wymiany filtra powietrza, filtra oleju silnika, filtra skrzyni DCT. Byłem zbyt zaangażowany w montaż i demontaż. ( robiłem to pierwszy raz). Wiem też że zbliża się regulacja zaworów, ale izzi mam jeszcze trzy tys/km do zalecanej regulacji.
Dla zainteresowanych dodam że filtr powietrza jest umieszczony pod zbiornikiem paliwa. Jest zakryty pokrywą, przykręconą na 6 wkrętów, po ich demontażu sam filtr przymocowany jest jeszcze przez dwa wkręty. Jak to wszystko powykręcamy, filtr łatwo wyjąć i wymienić na nowy.
Filtr skrzyni DCT jest umieszczony za tymi czterema śrubami.
UWAGA!!!!
Po odkręceniu tych czterech śrubek, dekielek odpada z impetem, bo ? Bo za dekielkiem jest sprężynka która dociska filterek. Dekielek będzie widoczny na zdjęciu.
Jak będą jakieś pytania ? To z chęcią podpowiem jeżeli będę wiedział. Chłopaki i dziewczyny nie bójcie się serwisować swoich sprzętów. Przynajmniej wiecie na pewno, co zostało zrobione. Pozdrawiam LWG

.

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-03-25, 18:33   

Dzisiaj doszło oparcie dla mojej żonki.

Zamontowane bardzo solidnie, aby już tam nie zaglądać.

Oparcie jest lekko zaokrąglone aby okalało część pleców. Zostało zrobione na zamówienie u tapicera samochodowego. Ja i plecaczek jesteśmy zadowoleni. Pozdrawiam.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-03-28, 15:58   

Bardzo fajne oparcie, popieram własna inicjatywne. Jak dokładnie je zamontowałeś, śruby weszły w oparcie a co w tym oparciu, no i czy zastosowałeś jakiś klej do gwintów.

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-03-30, 22:35   

W samym oparciu zamontowane były gniazda z gwintem. Dokładne pomiary, pozwoliły równo zamontować oparcie w kufrze. Cztery otwory pozwoliły bardzo solidnie umocować to oparcie.

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-04-23, 22:22   

Dzisiaj już prawie 24000. Wymiana klocków hamulcowych. Tylko przód ale w komplecie. Zdecydowałem się na klocki Nissin z serii NS. Jest ok. dzisiaj wypróbowane w jeździe we dwójkę. Nawet przy kilku sprintach nie odczuwałem żadnych pogorszeń w hamowaniu. LWG.

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-07-29, 15:45   

Dzięki zaprzyjaźnionemu sklepowi MOTORUS w jeden dzień po zamówieniu przyszły nowiuśkie Metzelery. Opony w bardzo dobrej cenie. Polecam sklep i sprzedającego.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-07-30, 12:17   

Zgadzam się na porzodnym form Hondy Crosstourer zaprzyjaźniony jest Porządny Sklep http://www.motorus.pl/
(sporo linek na forum może nie działa do tego sklepu ponieważ sklep zmienił oprogramowanie "platformę").

LwG !!!

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-08-26, 23:11   

W poniedziałek wybiło 30000km. Wymiana oleju w silniku i napędzie, filtr oleju i filtr DCT.
Niestety przy dokręcaniu korka wlewowego do napędu. Korek poległ.

Ale jak widać na zdjęciu nowy koreczek jest i po kłopocie.
UWAGA TA ŚRUBKA TO 115PLN. Nie polecam dokręcać z dużym zaangażowaniem'.

Dejwid104
Cztery Tłoki
CROSSTOURER 1200 DCT

Wysłany: 2015-08-27, 15:31   

Dobrze że ta resztka nie została w środku bo ciężko było by to ruszyć.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-08-27, 21:29   

zdun13m napisał/a:
UWAGA TA ŚRUBKA TO 115PLN

Ale sobie liczą, ale jak moto z górnej półki to nie ma rabatów tak słyszałem.

jaromir70 
Tłok
Adventure VFR1200X

Wysłany: 2015-11-18, 17:45   

witam kolego mam pytanie czy ta wiązka do podłączenia halogenów rozumiem ze jest do kupienia w serwisie ale czy na koniu jest gdzie ją wpiać czy trzeba sie scinac we wiaski ???? bo musze podlączyc gniazdo pod nawi i halogeny z góry dziękuje i pozdrawiam ze szczecina

tomko 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2015-11-18, 18:29   

W pierwszym poście ostatnie dwie foty to jest właśnie ta wiązka i wtyk do której ją wpinasz po wyjęciu zaślepki. Wszystko jest Plug & Play.

Crosstourer 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-12-17, 20:04   

Jak te opony Metzelery bo różne są zdania GS-owcy odchodzą od nich - tak słyszałem. Ale masz porównanie pewnie lepsze od seryjnych Bridgestone czy jeszcze inne "zaliczyłes" :-)

LwG !!!

Odpowiedz do tematu