Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania i Grecja 2014
Autor Wiadomość
robpz 
Tłok
Radom

Wysłany: 2015-02-04, 18:22   Albania i Grecja 2014

Wyprawa do Albanii i Grecji (Meteory) 24 czerwiec – 14 lipiec 2014 r.

Pojechaliśmy ze szwagrem, we dwóch, każdy na swojej maszynie (Honda Varadero 1000 i Suzuki V-Strom 1000). Motocykle były wcześniej wyserwisowane, ale nie dokonywaliśmy w nich żadnych zmian pod kątem wyjazdu. Po prostu motocykle były fabryczne, w dobrym stanie technicznym, wyposażone w kufry boczne i topcase. Jedynym dodatkiem był bagażnik na kufrze centralnym motocykla szwagra, co okazało się przydatnym wyposażeniem, bowiem przytroczone do niego przedmioty nie „blokowały” mu dostępu do środka kufra.

Szwagier mieszka na Śląsku, na granicy z Czechami, więc rozpocznę opis trasy od Cieszyna.

Dzień 1. Cieszyn – Szeged (Węgry)- ok. 600 km. Płatność za paliwo kartą.

Dzień spokojnej jazdy. Prędkość przelotowa ok. 110 – 130 km. Dojechaliśmy popołudniu na kamping Forro Fogado. Zjazd z E-75, za Szegedem, w prawo, w drogę Nr 5. Poniżej link do strony kampingu.

http://www.forrofogado.hu/pl/

Kamping pusty, bo byliśmy jeszcze w czerwcu, ale nie było problemu z noclegami. Spaliśmy w bungalowie za 35 Euro. Warunki wystarczające. Ciepła woda i spokój. Na zakupy pojechaliśmy do Szegedu, do Lidla. Jadąc drogą Nr 5 sklep jest na przedmieściach, po lewej stronie. Płaciliśmy kartą więc nie było żadnych problemów. Nie mieliśmy w ogóle forintów i nie były nam potrzebne.

Dzień 2. Szeged – Vlasinsko jezero (Serbia) GPS - 42.67769, 22.35180
- ok. 560 km. Płatność za paliwo kartą.

Jechaliśmy A1. Potem, w Serbii, zjazd w drogę 232, a potem w 231, i dojazd do jeziora Vlasinsko. Tam nocleg w namiotach. Fantastyczna droga w górach. Bajka dla oka i duszy. Przed zjazdem z A1 trzeba dotankować maszyny, bo myśmy się zagapili i szwagier zjechał z gór, w dniu następnym, na oparach do Surdulicy (jego zbiornik to 21 litrów, mój 26 litrów).

Dzień 3. – Vlasinsko jezero (Serbia) – Ljubanista Car camp (Macedonia)
GPS - 40.92322,20.77388 – ok. 350 km. Płatność za paliwo kartą.

Wymagający odcinek trasy. Jechaliśmy przez Veles, Prilep, Bitola, Carev Dvor (droga R1307) i drogę 504. Po wjeździe na A1, w okolicach Gramade jest po prawej stronie restauracja z motelem. Bardzo tanio i smacznie można zjeść śniadanie. Jeśli ktoś nie chce spać nad jeziorem w tym motelu nocleg 10 Euro za pokój i parking motocykla. Na Macedonię trzeba mieć dobrą mapę. Ostatni odciek od Biloty jest już bardzo wąskimi drogami. Trochę błądziliśmy, aby trafić w drogę 504, ale się udało i było warto. Fantastyczny odcinek do samego kampingu, który był jeszcze przed sezonem, ale nas wpuścili. Nie było ciepłej wody, o czym nas uprzedzono na recepcji. Jezioro Oxrid, u podnóża gór, bajkowe. Prowiant trzeba kupić wcześniej, bo na kempingu nie było czynnego sklepu. Sanitariaty słabe, ale jezioro czyściutkie. Koszt, ok. 20 Euro.

http://www.tripadvisor.co...ern_Region.html

Dzień 4. Ljubanista Car camp (Macedonia) – Sarande (Albania) – ok. 400 km. Płatność za paliwo kartą, ale udało nam się spotkać tylko jedną stację z terminalem. W pozostałych, gotówka w Euro.

Najtrudniejszy odcinek trasy. Do Elbasan, zaraz po wjechaniu do Albanii, od Pogradec, po prostu OS. Remont nawierzchni więc był motocross. Z Elbasan pojechaliśmy na Berat i odradzam tą drogę. Koszmar, a chwilami …. brak drogi. Zdecydowanie polecam trasę H7, do Rrogozine, a potem już w dół przez Fier, Vlore i Himare. Tak wracałem i trasa wzdłuż wybrzeża była przepiękna. Ostatni odcinek, od Jorgucat (39.94267, 20.26567) do Sarande, cudowny !!!!.

W Sarande mieszkaliśmy 8 dni w apartamencie wynajętym w Polsce (40 Euro dziennie), od Polaka. Warunki bardzo dobre. Wjeżdżając do Sarande stoją Albańczycy z ofertami noclegów więc nie bałbym się jechać „w ciemno”.

W Sarande, w centrum, jest bankomat Raiffaisen bank i tam wypłacisz kaskę w ich walucie, z karty. Potem już tylko plaża w Ksamil i wypad do Grecji zobaczyć Meteory.

Dobra, na tym kończę. Jak będzie zainteresowanie wrzucę kilka fotek i opiszę drogę powrotną i moje spostrzeżenia. Lewa do góry !!!.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-02-05, 06:47   

Cytat:
Wyprawa do Albanii i Grecji (Meteory) 24 czerwiec – 14 lipiec 2014 r.

Witam; ja poproszę o te zdjęcia - Meteory itd.

Narzazie jest mały ruch na forum - zima , więc się nie zrażaj i wolnej chwili dorzucaj abyśmy mogli "zarazić się tym" co cie ciągnie tam z powrotem.

Tak spytam szwagier też zmienia moto czy zostaje przy DL, czy tym roku nie "leci" z Tobą

Lewa w górę !

robpz 
Tłok
Radom

Wysłany: 2015-02-05, 07:30   

Szwagier ten sezon jeszcz ma zamiar pojeździć DL-em, ale szykuje się do zmiany na CT lub Yamahę Super Tenere. Wszystko zależy od sytuacji finansowej, a ma chłop wydatki, bo syn mu się żeni w maju. Motocykl ma bardzo ładny, przemalowany na pomarańczowy kolor. Wrzucę potem foto.

Do Albanii w 2015 lecimy oczywiście we dwóch. Planujemy najpierw przeprawić się na Korfu i tam zjeździć wyspę, a potem wrócić na kontynent i odpocząć kilka dni w Sarande i Himare.

robpz 
Tłok
Radom

Wysłany: 2015-02-05, 18:03   

Chciałem wrzucić kilka fotek z Albanii, ale limit mnie trzyma. Czy coś da się z tym zrobić ?

robpz 
Tłok
Radom

Wysłany: 2015-02-05, 18:13   

:cry:

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-02-06, 07:11   

Jaki cię limit trzyma? Chyba narzazie nie ilość miejsca zajętego.

Prawda jest taka, że trzeba zdjęcie skompresować, pewnie automat pokazuje do jakiej wielkości - jeśli odrzuca.

Drugie to rozdzielczość - przyznam się że nie pamiętam jaka.

Ale jak by co to zrób zrzut z ekranu jaki masz komunikat z forum prześlij na moje konto bo może jest jakiś błąd.

Lewa w gorę !

robpz 
Tłok
Radom

Wysłany: 2015-02-06, 15:06   

Przecież poprzednio wrzucałem już zdjęcia do działy "Tu się witamy". Trzeba było zmniejszyć ich rozdzielczość i system je przepuszczał. Teraz nie przyjmuje mi nawet jeszcze mniejszych plików. Być może był to jakiś chwilowy problem. Jutro spróbuję raz jeszcze.

robpz 
Tłok
Radom

Wysłany: 2015-02-06, 18:57   

Kilka fotek, druga próba.

Komunikat: Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Proszę skontaktować się z administratorem forum.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-02-06, 21:08   

robpz napisał/a:
Komunikat: Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Proszę skontaktować się z administratorem forum.

Ok jest problem z forum lub serwerem.

Dzwoniłem do home.pl ale oni nie widzą uszkodzenie, poszukam rozwiązania jak znajdę to poinformuje

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-02-06, 21:54   

Problem rozwiązany, polegał na tym iż sączyło się miejsce na dysku, które zarezerwowane było na "załączniki", standardowo było 50 MB, ja myślałem że to jest ilość przypadając na jednego użytkownika, a to jest na całe forum :roll:

Powiększyłem i chyba działa.

Zrzut z ekranu prezentuje jakie teraz można pliki "jpg" (zdjecia). Powinny teraz przechodzić do 1MB i rozdzielczości 1920x1080

Lewa w górę

robpz 
Tłok
Radom

Wysłany: 2015-02-07, 11:46   

No dobra, próbuję !!!

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-02-07, 16:08   

Jak widać działa, :-D , mnie to też cieszy, zdjecia fajne dziękujemy a ja masz więcej obejrzymy zapartym tchem.

Lewa w górę !!!

robpz 
Tłok
Radom

Wysłany: 2015-02-07, 17:24   

No to jeszcze wrzucę kilka fotek.

Odpowiedz do tematu