Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Crosstourer bogdan201
Autor Wiadomość
bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-05-13, 20:51   Crosstourer bogdan201

Założyłem nowy temat aby zaprezentować w nim mój tegoroczny nabytek Honda Crosstourer Black Edition 2013.
W temacie postaram się pokazać etapy doposażenia motocykla oraz uwagi i spostrzeżenia, które pojawiać się będą wraz z przejechanymi kilometrami.
Więc na początek kilka zdjęć stanu aktualnego Crosstourer-a, zdjęcia kiepskiej jakości, jak będę miał lepsze warunki oświetleniowe to je wyedytuje.
Od zakupu doposażyłem go w n/w akcesoria:
1. Szyba turystyczna HONDA,
2. Kufer centralny 38l wraz z płytą i zamkami SW-MOTECH,
3. Uchwyt nawigacji www.navihalter.de
4. Tankpad czarny połysk Larsson,
5. Żarówki postojowe W5W T10 LED 4000K Philips,
Plany:
1. Osłona chłodnicy R&G,
2. Gniazdo zapalniczki,
3. Ewentualnie gmole GIVI lub oryginał Honda.

Dotychczas przejechałem 2500 km, średnie spalanie z tego dystansu 5,6 l/100.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2014-05-13, 22:46   

No śliczna ta twoja Czarnula, a kuferki ładnie się prezentują na niej, nabiera rasowości z tymi turystycznymi kuframi. co by ci nie mówić Gratulacje tak samo jak narodzenie nowego członka rodziny, bo tak się wdziera Crosstourer do Naszego życia. POZRO

marcin.p 
Cztery Tłoki
bez klamki

Wysłany: 2014-05-13, 23:13   

Fajny ten uchwyt pod nawigacje. A nie zastanawiałeś się nad podłaczeniem zasilania jakoś na "stałe" ? Ja właśnie o czymś takim myśle bo gniazdo zapalniczki w moim poprzednim moto było jakimś nieporozumieniem. Ciągłe poprawianie wypadającej wtyczki, dosłownie co kilka minut jazdy, a dłuższa chwila nieuwagi i nawigacja wyłącznona... :-? Było to naprawdę mocno irytujące tym bardziej, że zakładałem toto w ASO i że niby "oryginalne akcesoria"...

Cała reszta też całkiem zgrabna :lol:

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-05-13, 23:48   

Co do gniazda 12V to też przerabiałem już wypadającą wtyczkę w Yamaha Super Tenere (gniazdo fabryczne).
Po zastosowaniu ładowarki firmy forever wysuwanie się ładowarki z gniazda 12V przeszło do historii :-D
Co do gniazda zapalniczki to myślałem już nad tym i jedyne sensowne, nie ingerujące i dyskretne miejsce to takie:

gniazdo takie: sznurek

ładowarka taka: sznurek

EDIT:
Wyżej podane gniazdo jest do kitu. Jest to małe gniazdko standardu BMW, do którego nie podłączymy typowej ładowarki. Ja zrezygnowałem z tego gniazda jak i miejsca jego montażu

Crosstourer 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2014-06-10, 22:54   

Witamy Witamy, Piękną masz ta czarnule, :shock:

marcin.p 
Cztery Tłoki
bez klamki

Wysłany: 2014-06-30, 09:21   

Przymierzam się do zamocowania uchwytu od Navihalter ale okazuje się że otwory pod śruby nie do końca pokrywają się z otworami szyby... Jak udało Ci się to założyć - przerabiałeś coś?

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-06-30, 17:06   

Nic nie przerabiałem, mój uchwyt pasował dosyć dobrze.
Jednak teraz zauważyłem, że mam popękaną wysoką (turystyczną) szybę w okolicy otworów na dolne śruby, takie nieduże gwiazdki.
Zamówiłem już nową szybę ale nie chcę aby nową spotkał taki sam los co starą.
Pęknięcia mogły powstać od kilku elementów:
1. zbyt mocne dokręcenie śrub mocujących,
2. uchwyt navihalter, który przenosi na szybę i śruby naprężenia,
3. zbyt szybka jazda (na niemieckich autostradach) kilkukrotnie zdarzyło mi się pojechać na
max czyli 230 km/h gdzie na szybie miałem naklejkę (którą zdarłem) że max dla niej jest
130 km/h,
4. Szybę turystyczną kupiłem używaną bez zestawu śrub i podkładek, zastosowałem wszystko
od oryginalnej szyby i być może w zestawie do turystycznej były jakieś dodatkowe
elementy, których ja nie miałem (podkładki) i to spowodowało pęknięcia.

Nową szybę przykręcę z mniejszą siłą, będę jeździł wolniej, zamontuję elementy (śruby, podkładki) z zestawu szyby turystycznej.

dj.1 
Cztery Tłoki
VFR1200XD

Wysłany: 2014-06-30, 21:02   

lekko powiekszyc otwory w szybie (patrzec w ktorym kierunku) , zastosowac tylko podkladki z uchwytu , dac je tak jak jest w instrukcji uchwytu , lekko przykrecic szybe .
w ten sposob pasuje kazda szyba do tego uchwytu i wytrzymuje bez problemu i nie peka. (mam juz tak przejechane ponad 40.000 km)
ps .mozna jezdzic po dziurach i z pelnym gazem no problem .

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-06-30, 21:40   

dj.1
dostałem wraz z uchwytem instrukcję jego montażu i zestaw montażowy.
Słabo znam niemiecki więc posiłkowałem się translatorem.
Zrobiłem tak:
pod oryginalne mocowania szyby podłożyłem i podkleiłem na zamocowanych na uchwycie taśmach obustronnych sam uchwyt.
Szybę przykręciłem oryginalnymi śrubami Honda, pomiędzy szybą a łebkami śrub zostawiłem takie plastikowe podkładki - tak jak było to oryginalnie przy szybie niskiej. Pomiędzy szybę a metalowe uchwyty podłożyłem tylko takie gumki, które były w zestawie uchwytu navihalter.
Możesz potwierdzić czy mój montaż był prawidłowy zgodnie z instrukcją ?
Wydaje mi się, że pomiędzy te gumki a elementy metalowe powinno się podłożyć choćby takie plastikowe podkładki, które idą na wierzchu szyby, gdyż same te gumki jakoś tak się ścisnęły po dokręceniu (być może zbyt mocnym).

dj.1 
Cztery Tłoki
VFR1200XD

Wysłany: 2014-06-30, 21:49   

albo za mocno dokrecona szyba
albo dziury w szybie byly zle doposowane i za malo rozwiercone (musi lekko pasowac )

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-07-03, 17:24   

Więc dziś jestem już po montażu nowej szyby turystycznej (oryginał Honda) koszt nowej szyby 502 zł z upustem.
Do nowej szyby dostałem zestaw montażowy, który składał się z nowych śrub, trochę dłuższych od tych co przykręcona jest szyba krótka, 4 metalowych podkładek o grubości 2 mm, 4 podkładek plastikowych oraz 4 nowych nakrętek, takich w gumie.
Stara szyba popękała prawdopodobnie z 2 powodów:
1. brak odpowiednich podkładek (metalowa i plastikowa powinny być pod szybą) i w związku z tym powstałe naprężenia,
2. zbyt mocne dokręcenie.
Nowa szyba jest prawidłowo zamontowana (dostałem wraz z szybą instrukcję montażu) i dokręcona z właściwym momentem. Pasuje bardzo dobrze bez żadnego rozwiercania otworów do uchwytu naviholter jak i do mocowań przy motocyklu.

Edit:
przejechałem z nową szybą ponad 500 km wszystko jest O.K. szyba jest prawidłowo zamontowana, nie ma naprężeń, powodem uszkodzenia poprzedniej był brak zestawu montażowego, co powodowało skręcenie jej w niewłaściwym położeniu (naprężenia). Uchwyt navihalter.de pasuje idealnie do motocykla jak i do samej szyby.

Edit 2:
Z nową szybą turystyczną Hondy przejechałem kilka tysięcy kilometrów, z różnymi prędkościami i w różnych warunkach atmosferycznych. Na tą chwilę nie ma problemu z pękaniem okolic otworów na śruby. Dodam, że uchwyt nawigacji Navihalter.de sprawuje się świetnie. Nie ma potrzeby powiększania otworów w oryginalnej szybie. Spasowanie szyby, uchwytu i elementów montażowych motocykla wzorowe.

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-12-23, 22:02   

Zamieszczę małą fotorelację z montażu gniazda zapalniczki w mojej Hondzie.

tutaj niezbędne elementy do montażu:

gniazda i konektory zakupione (wszystkie 3 przyszłościowo) na angielskim ebay:

specjalny kabel rozszerzający możliwości naszej Hondy o zasilanie gniazda zapalniczki, grzanych manetek oraz halogenów:

tak to wygląda po zdjęciu osłony bocznej:

samo gniazdo zapalniczki:

tak wygląda zaślepiona fabrycznie wtyczka do której podłączymy kabel rozszerzeń:

podłączony kabel:

podłączony i przygotowany do podłączenia gniazda zapalniczki kabel:

zamontowane gniazdo zapalniczki:

tutaj jeszcze samo podłączenie gniazda do kabla rozszerzeń:

gniazdo podłączone, ładuje tak jak przewidziała fabryka, po włączeniu zapłonu:

Sama lokalizacja gniazda zapalniczki została dokładnie przemyślana tak aby włożona wtyczka ładowarki nie przeszkadzała podczas skrętu kierownicą. Gniazdo wygląda estetycznie, nie przeszkadza w kierowaniu motocyklem, a kabel z ładowarki do nawigacji idzie najkrótszą drogą i jest niezależny od skręcania kierownicą.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2014-12-24, 18:36   

bogdan201 napisał/a:
Zamieszczę małą fotorelację z montażu gniazda zapalniczki w mojej Hondzie.

Ślicznie dziękujemy, naprawdę dobrze zrobiony fotoreportaż.

Lewa w górę !

Crosstourer 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-01-06, 14:25   

Bouli napisał/a:
Ślicznie dziękujemy, naprawdę dobrze zrobiony fotoreportaż.

Dokładam się do podziękowań admina, naprawdę fajnie to zrobiłeś prawie jak komiks - prosto i czytelnie, Brawo.

Dziękujemy,

Lewa w górę !

Odpowiedz do tematu