Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
terminal ACC gdzie szukać?
Autor Wiadomość
tomko 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-09-03, 15:06   terminal ACC gdzie szukać?

Podpowie ktoś gdzie jest zlokalizowana wtyczka z zasilaniem 12V tzw. ACC. Bezpiecznik w skrzynce 10A z oznaczeniem ACC znalazłem ale nie chce "pruć" na oślep owiewek.

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-09-03, 21:56   

Dołączam się do pytania, też czeka mnie montaż gniazda zapalniczki i chciałbym to zrobić elektrycznie tak jak to przewidziała fabryka.

tomko 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-09-04, 21:12   

"byłem" dzisiaj pod lewa owiewką (ta z wyłącznikiem TCS) jest tam 6-cio pinowa wtyczka do której jest wymagana wiązka fabryczna z której jest rozejście na dodatkowe lampy, ogrzewane manetki i gniazdo. Widzialem tez gdzies w necie oryginalny kit do montazu gniazda 12V pod siedzeniem ale ten pomysł odpada ze wzgledu na dostępność do gniazda. Dla lubiących pogrzebać info - pod prawą owiewką jest tyko pompa ABS.

Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2014-09-05, 07:37   

Nie jestem elektrykiem tym bardziej elektronikiem, ale widzi mi się że układ CT przygotowany jest do rozbudowy, tylko trzeba znać schemat. Mając oryginalne części montaż ich jest prosty jak budowa przysłowiowego cepa. Tak było w przypadku alarmu. Kostka do której podpięte są dodatkowe światła i alarm jest mało widoczna (nad słowem "do" w opisie) zapięta na wsuwkę za ramą. Po montażu grzanych manetek, halogenów i alarmu zostały jeszcze wolne dwa gniazda . Jest tam sześć gniazd, z instrukcji alarmu wynika że była zaślepiona przed montażem halogenów i grzanych manetek, Niestety ustrojstwa te zamontowane były w moim CT przez serwis i nie dostałem instrukcji montażu. Alarm wkładałem poprzez rozpięcie kostki i wpięcie w układ kostek alarmu. Wychodzi na to że oryginalny hondowskie gniazdo zapalniczki wpina się w ten układ. Pewnie ktoś z nas musi pierwszy kupić takie gniazdo z instrukcją montażu :) i wszystko będzie jasne. Planuje taki zakup na wiosnę.

tomko 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-09-05, 08:04   

tak, to jest dokładnie ta wtyczka

Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2014-09-05, 08:06   

tomko napisał/a:
tak, to jest dokładnie ta wtyczka

no to jesteśmy na dobrej drodze

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-09-13, 20:40   

Złącze (kostka) zasilająca 3 akcesoria znajduje się z lewej strony pod plastikowym boczkiem. Aby fachowo podłączyć gniazdo 12V, grzane manetki lub/i światła przeciwmgielne należy za około 100 zł zakupić w ASO Honda kabel - adapter z jednej strony posiadający kostkę 6 pinową - pasującą do tamtej w motocyklu pod lewym boczkiem. Kabel ten z drugiej strony zakończony jest 3 różnymi kostkami z których każda przystosowana jest do właściwego akcesorium.
tutaj można zobaczyć jak to wygląda

Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2014-09-13, 22:31   

bogdan201 napisał/a:
Złącze (kostka) zasilająca 3 akcesoria znajduje się z lewej strony pod plastikowym boczkiem. Aby fachowo podłączyć gniazdo 12V, grzane manetki lub/i światła przeciwmgielne należy za około 100 zł zakupić w ASO Honda kabel - adapter z jednej strony posiadający kostkę 6 pinową - pasującą do tamtej w motocyklu pod lewym boczkiem. Kabel ten z drugiej strony zakończony jest 3 różnymi kostkami z których każda przystosowana jest do właściwego akcesorium.
tutaj można zobaczyć jak to wygląda

Na pewno jest to akcesoryjna kostka hondy? Przy takim układzie zostają wolne kostki oryginalnych akcesoriów, choć właściwie to już nie ma znaczenia. Kostkę z wyłącznika magnetycznego z alarmu tez musiałem "zaślepić". Dla mnie pozostaje pytanie o oryginał gniazda zapalniczki do CT :) ktoś z forumowiczów zakupił to cudo?

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-10-28, 21:39   

Zakupiłem na ebay te 3 kostki, które potrzebne są do podłączenia akcesoriów. Komplet wraz z przesyłką niewiele bo około 30 PLN. Muszę jeszcze zamówić ten kabel o nr 08A00-MGH-640 od Hondy i samo gniazdo zapalniczki od Touratech. Po 15 listopada powinienem mieć już wszystkie elementy do montażu gniazda zapalniczki.
Jak otworzę boczek postaram się porobić jakieś foty z montażu.
Dostałem dziś 03.11.2014 roku zestaw kostek (zakupione na ebay)

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-03-04, 22:36   

Bogdan daj namiar na sprzedawcę tych kostek. Też jestem zainteresowany zakupem.

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2015-03-05, 22:27   

Proszę bardzo: link to jest czerwona kostka, potrzebna do montażu gniazda zapalniczki. Pozostałe kostki ten sprzedający także posiada.
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu