Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Urwawny wał napedowy w Hondzie Crosstourer
Autor Wiadomość
Crosstourer 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-01-08, 20:20   Urwawny wał napedowy w Hondzie Crosstourer

Koledze z Włoch z grupy na FB "Crosstourer Italy", urwał się wał kardana podczas wyprawy w Afryce i to na grawitacji, motocykl wylądował na lawecie (zd. 1-3).

Co do faktów, to przytrafiło się to w wersji z manualną skrzynia (CT), z tego co się dowiedziałem osobiście od włoskich kolegów, to stało się przy przebiegu motocykla 50 725 km. Elementem który nie wytrzymał jest nr 1 na schemacie (zd. 4). Na zdjęciu 5 i 6 przedstawiony jest już wyciągnięty uszkodzimy element.

Jeśli chcecie więcej informacji i znacie włoski to znajdziecie je na stronie grupy na FB (link) w poście "Tunezja 2014 Sgangher Tour"

https://www.facebook.com/...ritaly/?fref=ts

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2015-01-08, 20:56   

Nie wygląda to zbyt optymistycznie. Nie wiemy jak ten egzemplarz traktowany był przez te ponad 50 tys km. Podejrzewam, że w Afryce łatwo nie miał.
O krzywych ramach, krzywych felgach, urwanych wałach i innych elektrycznych niespodziankach o wiele częściej można poczytać na forach małego i dużego GS-a, fakt, że jest ich też o wiele więcej i jeżdżą już od kilku ładnych lat.
Mam nadzieję, że nie jest to wada produkcyjna Crosstourer-a a jednostkowy przypadek.
Edit. być może wał podlega lub powinien podlegać okresowemu smarowaniu wielowypustu i wpustu. Temat trzeba koniecznie obserwować.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-01-08, 21:35   

Nie wesoła informacja trzeba to przyznać :cry:

bogdan201 napisał/a:
Temat trzeba koniecznie obserwować.

Zgadzam się w pełni kolegą "bogdan201" (BMW GS), ale najważniejsze, że trzeba temat obserwować . :shock:

tomko 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2015-01-10, 19:29   

Na niemieckim forum też wyczytałem o takim przypadku, przydarzył się koledze który jest też zarejestrowany tutaj. Miałem nawet zapytać czemu nie podzielił się ta awarią tutaj.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-01-12, 15:06   

tomko napisał/a:
Na niemieckim forum też wyczytałem o takim przypadku

Jakie jeszcze awarie ludzie odnotowali na niemieckim forum, na tej włoski grupie na FB z wypowiedzi w tym poście doczytałem się że jedne człek miał problemie z zaciskami hamulców ale wymieniony na gwarancji.

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2015-01-12, 15:09   

Na międzynarodowym forum kilka osób raportowało o krzywych przednich tarczach. Podczas hamowania przy prędkości około 70 km/h objawia się wibracjami na kierownicy.
Części wymieniono tarcze na gwarancji a część miała z gwarancyjną wymianą problem.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2015-09-06, 15:11   

Koledzy z Włoch wspominają jeden z wyjazdów do Maroka na którym ich kolega stracił wał napędowy w Crosstourer (zdjęcia z poprzedniego postu i nowe w tym).

Z opisu wynika żeby nie fakt że motocykl był gwarancji to było paru chętnych spawaczy aby pomóc - czy wyspecjalizowali się na GS tego nie wiem ale podsumowując tragedii jakiej by wielkiej nie było.

Tu jak widać CT, ciekawe czy miesza chęć do urywana wałów ma DCT ?

Po niżej par nowych zdjęć:

Kaczy 
Drugi Tłok
Kaczy

Wysłany: 2016-08-22, 23:54   

Honda Prowadzi akcje serwisowa w zwiazku chyba z tymi przypadkami. Mozna zgłosić sie do ASO i wszystko sie tam sprawdza. Jezeli bedzie cos nie tak wymieniają wał na nowy. Z tego co sie orientuje im większy przebieg tym mniejsza "szansa" na taka usterkę, oczywiscie w przypadku wału, który ma jakieś wady, a nie wszystkie maja ta wadę. Wada ta dotyczy krzyżaków. Sprawdza sie to w prosty sposob. Po wymontowaniu wału sprawdza sie czy krzyżaki we wszystkich pozycjach samodzielnie opadają płynnie na dół pod wpływem grawitacji. Jezeli nie to wymiana. Dmuchają na zimne.

Odpowiedz do tematu